Pokud skutečně nám volné prostory nepřejí, tak se musíme podívat po bazénu, který by nám svým typem konstrukce vyhovoval. A v podstatě asi nejlevnější variantou budou samonosné nafukovací bazény, které v podstatě nepotřebují žádnou odbornou instalaci, a postavit je zvládne každý šikovný človíček. Ačkoliv dva jsou vždycky lepší, poté jim práce půjde rychleji a pěkně od ruky. V první řadě je nutností se pustit do výběru vhodného místa, kam chceme náš prvek umístit.

folie

Asi si budeme muset zpočátku plivnout do dlaní a pustit se do přípravy terénu. Tam kde bude bazén stát, nesmí být nic, co by ohrozilo samotné dno. Tudíž rovný povrch, bez kamínků je prvotní úkol. Pokud máme připraveno, tak přichází na řadu ještě plachta pod bazén. Tady je velmi důležité si změřit, jak velkou plochu budeme potřebovat, aby pokryla celé dno a tím ochránila bazénovou spodní plochu. Musí být skutečně z pevného materiálu, aby byla dostatečně odolná a zároveň přísná. Musí totiž zamezit prorůstání rostlin, trávy a případně dalších kořenů. Zde by mohlo snadno dojít k poškození. A teď konečně můžeme rozložit náš vytoužený bazén, nafouknout a naplnit vodou. Již nic nebrání tomu, abychom si užívali dostatečný relax po vynaložené práci.

bazen

Snadné přesouvání a uskladnění bazénu

Výhodou bazénu je jeho snadné vypuštění a přesunutí kamkoliv jinam, ačkoliv, jakmile někde stojí, tak už se s ním jinam ani nepočítá. Akorát na zimu se musí uskladnit na místo, kde zrovna nebude mrznout. V době koupání se potom proces musí opakovat, to znamená nafouknout, napustit vodou a šup, je čas se ponořit pod hladinu. Vždycky přitékající voda bazén pěkně zpevní a tak není třeba se obávat toho, že by byl nějak nestabilní. V dnešní době si dokonce můžeme pořídit i příjemný design, který tvoří například dekor v podobě ratanu. Kdo zrovna nemá důvěru v nafukovací verzi, tak si může pořídit třeba nadzemní rámový typ, který není tolik náchylný na proděravění.

Back To Top